Badania i rozwój

Dział Badań i Rozwoju w naszej firmie ukierunkowany jest na rozwój nowoczesnych, innowacyjnych ekstraktów roślinnych. W tym celu oprócz typowych dla procesu wytwarzania ekstraktów metod, jak ekstrakcja, zagęszczanie czy suszenie, prowadzimy intensywne badania nad wykorzystaniem zaawansowanych technik, takich jak m.in. filtracja membranowa (mikro-, ultra- i nanofiltracja oraz odwrócona osmoza), a także chromatografia adsorpcyjna na żywicach polimerowych.

W skład naszego Działu Badań i Rozwoju wchodzą wysoko wykwalifikowani specjaliści, często z wieloletnim doświadczeniem w rozwoju, technologii i analityce produktów pochodzenia roślinnego. Dzięki interdyscyplinarnej wiedzy, umiejętnościom i kreatywnemu podejściu nie boimy się trudnych wyzwań, stale poszukujemy nowych rozwiązań i pracujemy nad tym, żeby wytwarzane przez nas ekstrakty były najwyższej jakości, przy jednoczesnym zachowaniu optymalnych kosztów produkcji. Nasze laboratorium rozwojowe wyposażone jest w specjalistyczne urządzenia, pozwalające na prowadzenie procesu otrzymywania ekstraktów od surowca do gotowej formy w skali laboratoryjnej i ćwierćtechnicznej.

Posiadamy własne zaplecze analityczne, które wyposażone jest w najwyższej klasy sprzęt, w tym m.in. chromatografy UPLC oraz HPLC z detektorami DAD i spektrofotometry UV-VIS, dzięki któremu nasi specjaliści od analityki są w stanie opracować i wdrażać metody oznaczeń substancji biologicznie aktywnych w surowcach i ekstraktach roślinnych, na podstawie aktualnych farmakopei (Ph. Eur., USP), czy dostępnej literatury naukowej. W szerokim zakresie współpracujemy również z jednostkami naukowymi oraz ekspertami.

Nasza praca nie kończy się na wdrożeniu ekstraktów na skalę produkcyjną. Nasz zespół technologów zachowuje kontrolę nad procesem produkcyjnym opracowanych przez nas ekstraktów, stale monitorując i wprowadzając niezbędne działania optymalizacyjne, stanowiąc niezbędne wsparcie dla Działu Produkcji.

Skontaktuj się z nami