Zarząd

Naturę mamy wpisaną w geny

Nasza historia

Nie znamy szczegółowo historii naszej rodziny. Zawiłość historii także i w naszym przypadku nie została dobrze udokumentowana. Ale to co wiem na pewno, to, że ta historia od co najmniej 5 pokoleń toczy się TU, na PODLASIU. W małej wsi – Pęchratce Polskiej- urodzili się nasi dziadkowie, i ich dziadkowie. Uprawiali ziemię, którą potem uprawiały ich dzieci i tak toczy się historia od pokoleń. Tu żyją nasi rodzice. Tu urodziliśmy się i wychowaliśmy my – Piotr, Ewa, Rafał i Kamil.

Nasi dziadkowie-Jadwiga i Mieczysław, a później ojciec Tadeusz Pietruszyński od lat zajmowali się rolnictwem, hodowlą zwierząt oraz uprawą ziemi. ….., co mocno wpłynęło na nasze dzieciństwo, nawyki czy postrzeganie świata.

Bliskie sąsiedztwo lasów, pola obsiane pszenicą, jęczmieniem czy rzepakiem, natura, następujące po sobie pory roku- to wszystko sukcesywnie nas kształtowało i wpływało na nasze decyzje w dorosłym życiu. Inspirował nas też od zawsze stryj- Stanisław Pietruszyński, który już w latach 80-tych zaczął zajmować się handlem a obecnie razem z żoną i dziećmi z powodzeniem prowadzi na Podlasiu kilka biznesów w branży rolno-spożywczej.

Piotr jako pierwszy z czwórki naszego rodzeństwa wszedł w świat biznesu i rynku spożywczego, inspirując nas do podejmowania kolejnych kroków i rozwoju w pokrewnych segmentach. Kolejno decydowaliśmy się na to, by do niego dołączyć. Każdy inny; z innym temperamentem i własnym doświadczeniem, zdobywanym gdzieś w świecie. W dzieciństwie bardzo się od siebie różniliśmy, co paradoksalnie, już w dorosłym życiu, jest naszym największym atutem – wzajemnie się uzupełniamy.

Greenvit to swoista kontynuacja rodzinnej historii- powstał z naszych pasji, potrzeb rynku, możliwości wykorzystania potencjału polskich zasobów naturalnych oraz naszego przekonania o konieczności zbudowania biznesu społecznie odpowiedzialnego i zrównoważonego.

Dzisiaj każdy z naszej czwórki ma określone funkcje, kompetencje i obowiązki. Mamy wyznaczone cele rozwojowe, wchodzimy intensywnie na kolejne rynki zagraniczne, ale pamiętamy, gdzie są nasze korzenie, skąd pochodzimy i co w życiu, i rozwoju biznesu jest ważne.

Nasza firma to nasza rodzina

I wierzymy w siłę Matki Natury
Rafał Pietruszyński
CEO Prezes Zarządu
rafal.pietruszynski@greenvit.pl
Piotr Pietruszyński
Członek Zarządu
piotr.pietruszynski@greenvit.pl
Ewa Kalka
Purchasing Manager/ Członek Zarządu
ewa.kalka@greenvit.pl
Kamil Pietruszyński
Dyrektor ds. Inwestycji i Produkcji/ Prokurent
kamil.pietruszynski@greenvit.pl

Skontaktuj się z nami

Skip to content