Premiera OCULOXIN™ na targach Hi Japan 2022

Prezentacja nowego produktu podczas targów Hi Japan 2022

Hi Japan, FiT Japan, S-Tec Japan and LLJ – 4 wydarzenia w 1 miejscu i czasie. Największe targi w branży funkcjonalnych i prozdrowotnych dodatków do żywności w Japonii. Hi Japan to jedna z najważniejszych platform dla producentów dodatków funkcjonalnych, suplementów i nutracuetyków w regionie, który charakteryzuje się ogromnym zapotrzebowaniem na zdrową żywność. Biorąc pod uwagę znaczenie i potencjał targów, nasz zespół stawił się w dniach 12-14 października w Tokio na stoisku 2-180.

Japonia jest krajem narodzin branży funkcjonalnych dodatków do żywności, o długiej tradycji selekcji i udoskonalania prozdrowotnych właściwości składników. Rynek japoński wciąż dynamicznie się rozwija, poszukując innowacyjnych rozwiązań, które odpowiedzą na bieżące trendy i zapotrzebowanie regionalnego rynku.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe argumenty, zdecydowaliśmy, aby właśnie w Tokio zaprezentować nasz najnowszy produkt – OCULOXIN™.

 OCULOXIN™ to produkt składający się z następujących ekstraktów botanicznych:

  • ekstrakt z borówki – charakteryzujący się niezwykle bogatym składem wysokiej jakości antocyjanów (5 różnych aglikonów połączonych w formie monoglikozydów z heksozą lub pentozą),
  • ekstrakt z jagody kamczackiej – który jest wyjątkowo bogaty w proste irydoidy, których nie ma w aronii czy borówkach,
  • ekstrakt z aronii – najbogatsze źródło antocyjanów i kwasów fenolowych.

Co sprawia, że OCULOXIN™ jest wyjątkowym produktem?

W erze cyfrowej zdrowie oczu staje się priorytetem.

Profilaktyczne środki chroniące wzrok są niezbędne do zachowania dobrej kondycji tego organu, a ich częścią niewątpliwie jest dieta bogata w składniki odżywcze, które wspierają zdrowie oczu. Gdy konsumenci zaczną lepiej rozumieć korzyści płynące ze wspierania zdrowia oczu za pomocą odżywiania, zaczną patrzeć na aspekt zdrowego starzenia się jako na przedsięwzięcie na całe życie, a nie takie, które zaczyna się dopiero w późnym wieku. Również młodzi konsumenci mogą być narażeni na problemy zdrowotne w związku z dłuższym czasem spędzanym przed ekranem. Produkty chroniące wzrok mają potencjał, aby znaleźć uznanie wśród graczy, którzy chcą zachować ostrość widzenia podczas zawodów lub rodziców młodych graczy, którzy mogą martwić się o zdrowie oczu swojego dziecka.

Biorąc to wszystko pod uwagę, skupiliśmy się na opracowaniu kompleksu wspierającego zdrowie oczu. OCULOXIN™ to zatem produkt, który doskonale wpisuje się w aktualne trendy. Ponadto postanowiliśmy rozpocząć badanie kliniczne, aby niezaprzeczalnie udowodnić jego skuteczność. Celem pracy jest ocena zastosowania preparatu złożonego z jadalnych owoców borówki czarnej, jagody kamczackiej i aronii, zawierających antocyjany i irydoidy, do regulacji parametrów fizjologicznych narządu wzroku. Dietetyczne badanie interwencyjne oceni grupę osób obciążonych przedłużającą się pracą przed monitorami oraz tych z rozwojem presybiopii. Oceniany będzie wpływ badanych substancji na ostrość wzroku, poczucie katastru, nawodnienie spojówek, przepływ naczyniowy, pole widzenia i wywołane potencjały wzrokowe. Będziemy Państwa na bieżąco informować o wynikach badania klinicznego, które mają zostać opublikowane w marcu 2023 roku.

Skontaktuj się z nami