Ekstrakty brandowane

OCULOXIN®

← Wstecz

Czym jest OCULOXIN®?

OCULOXIN® to kompleks standaryzowanych ekstraktów z owoców Vaccinium myrtillus L. + Aronia Melanocarpa (Michx.) Elliot + Lonicera caerulea var. Kamczatica. To innowacyjny kompleks ekstraktów o rozszerzonej i synergistycznej gamie składników aktywnych wskazanych do regulacji i poprawy szeregu parametrów wizualnych. W składzie znajdują się różne, ale wzajemnie uzupełniające się i synergistyczne frakcje polifenoli (w tym antocyjanów) oraz irydoidów; ich asortyment został optymalnie zaprojektowany w celu uzyskania korzystnego efektu na oczy, dzięki czemu preparat OCULOXIN® jest wyjątkowy na rynku.

Specyfikacja

Dzięki zakontraktowanym, lokalnym źródłom owoców wykorzystywanych do produkcji ekstraktu, Greenvit® zapewnia pełną kontrolę nad pochodzeniem i jakością końcowego składu .Owoce aronii i jagody kamczackiej pochodzą z wybranych polskich plantacji. Owoce borówki czarnej (borówki europejskiej) pochodzą z miejsc, których położenie geograficzne zapewnia najwyższą zawartość antocyjanów bogatych w przeciwutleniacze.

  • Własna produkcja OCULOXIN® opiera się na podwójnej standaryzacji każdego składnika, zarówno pod względem zawartości antocyjanów (HPLC), jak i polifenoli (UV). Dodatkowo standaryzowana jest zawartość irydoidów.
  • OCULOXIN® zawiera standaryzowaną ilość antocyjanów nie mniej niż 25% oraz irydoidów nie mniej niż 2%.

Zalecane stosowanie i dawkowanie

OCULOXIN® to czarny drobny proszek o dobrych właściwościach technologicznych. Jest łatwy w formułowaniu i nadaje się do kapsułek, tabletek i postaci płynnych. Sugerowane spożycie to około 150-200 mg dwa razy dziennie.

Grupa docelowa

Kompleks OCULOXIN® polecany jest do stosowania osobom przemęczonym długotrwałą pracą przed ekranami (komputer, telewizor, smartfon), osobom z rozwijającą się starczowzrocznością, a także osobom z wczesną retinopatią cukrzycową oraz osobom cierpiącym na astenopię („zmęczenie oczu”), w tym cyfrowe zmęczenie oczu.

Znak towarowy i receptura OCULOXIN®

Zarejestrowany znak towarowy OCULOXIN® jest własnością firmy GREENVIT. Może być stosowany wyłącznie w odniesieniu do zakupionego kompleksu ekstraktów. Zabrania się używania znaku towarowego OCULOXIN® w gotowych produktach zawierających kompleks zmieszany z innymi składnikami z tej samej rodziny botanicznej.

Co sprawia, że OCULOXIN® jest wyjątkowy?

OCULOXIN® wspiera naturalne mechanizmy obronne organizmu i jego funkcje regeneracyjne związane ze wzrokiem.
OCULOXIN® może działać stabilizująco na najmniejsze naczynia krwionośne (naczynia włosowate) oraz zmniejszać przepuszczalność naczyń.
Skład zawiera różne, ale wzajemnie uzupełniające się i synergistyczne frakcje polifenoli (w tym antocyjanów) oraz irydoidów

Na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu (Klinika Okulistyczna) rozpoczęliśmy badania w oparciu o kompleks OCULOXIN®: „Wpływ doustnego ekstraktu z jagody kamczackiej, aronii i borówki czarnej (borówki amerykańskiej) na stan narządu wzroku”. Niniejsze badanie dotyczące interwencji dietetycznej oceni grupę osób obciążonych długotrwałą pracą przed monitorami ekranowymi oraz osoby z rozwijającą się starczowzrocznością. Badanie oceni wpływ OCULOXIN® na ostrość wzroku, postrzeganie kontrastu, nawilżenie spojówek, przepływ naczyniowy, pole widzenia i wywołane potencjały wzrokowe. Jest to randomizowane, podwójnie ślepe badanie krzyżowe. Czas trwania: 6 tygodni/42 dni, okres „wymywania”: 3-4 tygodnie, a następnie 6 tygodni/42 dni.

Wsparcie wzroku

Skład OCULOXIN® wspiera naturalne mechanizmy obronne organizmu i jego funkcje regeneracyjne związane ze wzrokiem. Według recenzowanej literatury, wysoka zawartość polifenoli, w tym antocyjanów, zawarta w OCULOXIN® może działać stabilizująco na najmniejsze naczynia krwionośne (naczynia włosowate) i zmniejszać przepuszczalność naczyń.

Zmęczenie oczu i cyfrowe zmęczenie oczu

Kompleks OCULOXIN® polecany jest do stosowania osobom przemęczonym długotrwałą pracą przed ekranami (komputer, telewizor, smartfon), osobom z rozwijającą się starczowzrocznością, a także osobom z wczesną retinopatią cukrzycową oraz osobom cierpiącym na astenopię („zmęczenie oczu”), w tym cyfrowe zmęczenie oczu.

Zobacz więcej

pobierz pełną broszurę
Podaj następujące dane, aby otrzymać broszurę
Zgoda 2

Specjalizujemy się w produkcji ekstraktów

Zobacz pełną ofetę naszych innowacyjncyh produktów brandowanych.
dowiedz się więcej

Wierzymy, że nawet małe rzeczy mają wielkie znaczenie

Skontaktuj się z naszymi specjalistami - chętnie pomożemy Ci w znalezieniu odpowiedniego rozwiązania.
Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami

Skip to content