Ekstrakty brandowane

CALMOMIX®

← Wstecz

Czym jest CALMOMIX®?

CALMOMIX® to standaryzowany kompleks ekstraktów ziołowych, bogaty w substancje aktywne o działaniu na ośrodkowy układ nerwowy (OUN). Składniki roślinne z grupy sedativa et hypnotica wykazują wielokierunkowe działanie uspokajające. Działają głównie na układ nerwowy, a komplementarnie na przewód pokarmowy, układ naczyniowy i funkcje hormonalne.

CALMOMIX® polecany jest przy trudnościach z zasypianiem, dla poprawy jakości snu, przy przejściowym wzroście napięcia nerwowego oraz w celu złagodzenia objawów stresu psychicznego.

Cztery rośliny z farmakopei (Ph. Eur.) zastosowane w kompleksie CALMOMIX®, tj. Valeriana officinalis L., Melissa officinalis L., Passiflora incarnata L. i Humulus lupulus L. są bogatym źródłem różnorodnych substancji aktywnych. Ich korzyści zostały wykazane w badaniach naukowych opublikowanych w recenzowanych czasopismach o znaczącym wpływie.

Specyfikacja

Kompleks CALMOMIX® zawiera w 1000 mg:

  • suchy ekstrakt z korzenia kozłka lekarskiego (V. officinalis L.), standaryzowany na zawartość kwasów seskwiterpenowych/kwasu walerenowego (HPLC), min. 0,80% – 500 mg
  • suchy ekstrakt z liści melisy (M. officinalis L.) standaryzowany na zawartość kwasu rozmarynowego (HPLC), min. 5,0% – 200 mg
  • suchy ekstrakt z ziela passiflory (P. incarnata L.) standaryzowany na zawartość flawonoidów w przeliczeniu na witeksynę (UV), min. 2,0% – 200 mg
  • suchy ekstrakt z szyszek chmielu (H. lupulus L.), DER 4:1 – 100 mg

Kompleks ekstraktów ziołowych CALMOMIX® produkowany jest przez firmę GREENVIT ze starannie wyselekcjonowanych surowców roślinnych, pozyskiwanych od polskich i europejskich dostawców. Zapewnia to pełną laboratoryjną kontrolę pochodzenia i jakości ekstraktu.

Właściwości technologiczne, zalecane stosowanie i dawkowanie

Kompleks ekstraktów CALMOMIX® to brązowy, drobny proszek o dobrych właściwościach technologicznych, do stosowania w postaci stałej. Sugerowana zawartość kompleksu w 1 tabletce/kapsułce wynosi 500 mg. Maksymalna dawka dobowa nie powinna przekraczać wartości referencyjnych EMA.

Grupa docelowa

CALMOMIX® jest zalecany do stosowania u osób dorosłych. Na podstawie wyników dostępnych badań naukowych jest szczególnie polecany kobietom w wieku okołomenopauzalnym w celu złagodzenia drażliwości i trudności ze snem.

Co sprawia, że ​​CALMOMIX® jest wyjątkowy?

Kompleks CALMOMIX® może być podawany jako gotowy do użycia preparat składników aktywnych.
CALMOMIX® nie wywołuje żadnych skutków ubocznych, objawów odstawiennych ani ryzyka uzależnienia. Dlatego można go stosować w stanach nagłych, w razie potrzeby (w samoleczeniu) lub zgodnie z zaleceniami profesjonalistów

W 2020 roku firma GREENVIT przeprowadziła własne randomizowane badanie wpływu kompleksu CALMOMIX® na samopoczucie psychiczne pacjentów w zakresie jakości snu, łatwości zasypiania, łagodzenia napięcia nerwowego i drażliwości.
Wnioski z badania: stosowanie CALMOMIX® (standaryzowanego kompleksu ekstraktów ziołowych bogatych w substancje czynne wpływające na ośrodkowy układ nerwowy) przyniosło zauważalne i klinicznie istotne korzyści w porównaniu z placebo w trzech z czterech obszarów dobrostanu psychicznego badanych w teście VAS.

Napięcie nerwowe / ulga w stresie

Przy łagodnym napięciu nerwowym, stresie psychicznym, problemach ze snem zaleca się rozpoczęcie leczenia od podania preparatów ziołowych o działaniu uspokajającym. Konwencjonalne rozwiązania farmakologiczne stosowane w terapii zaburzeń lękowych nie zawsze są w stanie usunąć wszystkie niepożądane objawy. Ponadto, podobnie jak leki nasenne, mogą powodować szereg uciążliwych skutków ubocznych.
Z tego powodu rośnie zainteresowanie alternatywnymi i/lub uzupełniającymi do konwencjonalnych środków sposobami łagodzenia niepokoju i bezsenności za pomocą roślinnych rozwiązań.

Trudności z zasypianiem / lepszy sen

Na zwiększony niepokój, napięcie emocjonalne i/lub bezsenność tradycyjna medycyna od dawna poleca wyciągi z korzenia kozłka lekarskiego, melisy, passiflory lub kwiatów chmielu (szyszek). Potwierdzono, że ekstrakty te mogą być stosowane w celu zmniejszenia objawów stresu psychicznego, łagodnego napięcia nerwowego i trudności z zasypianiem. Ponadto produkty pozyskiwane z waleriany, melisy, passiflory czy szyszki chmielu są powszechnie polecane także kobietom, które borykają się z uciążliwymi objawami okołomenopauzalnymi.

Zobacz więcej

pobierz pełną broszurę
Podaj następujące dane, aby otrzymać broszurę
Zgoda 2

Specjalizujemy się w produkcji ekstraktów

Zobacz pełną ofetę naszych innowacyjncyh produktów brandowanych.

Wierzymy, że nawet małe rzeczy mają wielkie znaczenie

Skontaktuj się z naszymi specjalistami - chętnie pomożemy Ci w znalezieniu odpowiedniego rozwiązania.
Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami

Skip to content